Blogowanie to droga donikąd? Wrażenia z Blog Conference Poznań 2015

Blogowanie to droga donikąd? Wrażenia z Blog Conference Poznań 2015
W miniony weekend żar lał się z nieba, było ponad 30 stopni, a 300 Blogerów z całej Polski uczestniczyło w Blog Conference w Poznaniu. Kocham to miasto, więc tym bardziej cieszyłam się z uczestnictwa w wydarzeniu. Działo się dużo! Dzień wypełniony był od rana do wieczora: wiele ciekawych prelekcji, grill z Lidlem, konkursy i wieczorna impreza. Wróciłam do domu z głową pełną przemyśleń, postanowień, planów.

Tematyka prelekcji była bardzo różnorodna. Niektóre dotyczyły zarabiania na blogu, ale było też wiele innych tematów.

Bardzo podobało mi się wystąpienie Konrada Kruczkowskiego z Halo ziemia. Mówił o tym jak Blogerzy mogą włączyć się w wolontariat i działanie na rzecz organizacji pozarządowych. Już kiedyś myślałam nad tym, że jako Bloger mogę więcej, bo mam własną stronę i głos! Docieram do wielu osób, którzy mają swoich znajomych, a znajomi znajomych mają swoich znajomych. W ten sposób docieramy (jako Blogerzy) do coraz to nowych osób, również wrażliwych na rzecz ludzkiej krzywdy, biedy, choroby. Nie miałam jednak pojęcia gdzie i jak mogłabym zacząć działać, a Konrad podsunął mi Stowarzyszenie Wiosna, do którego my Blogerzy możemy się zgłosić i pomagać innym. Słowem, przykładem, organizowaniem Szlachetnej Paczki. Niby tak niewiele, a jednak dużo.

Bardzo dobrze odebrałam też prelekcję Agnieszki Puchyr z Panidyrektor.pl. Mówiła o  „Wpływie treści na dobór odbiorcy”. Wiele wyniosłam z jej wystąpienia i cieszę się, że ten temat został poruszony. Nigdy nie wiemy czy wartościowe treści publikowane na blogu nie zaowocują ciekawą współpracą, projektem.

Viola Urban z Okiem dietetyka również miała ciekawe wystąpienie. Mówiła o tym, że jesteśmy dla siebie wzajemnie motywatorami. Inspirujemy się, motywujemy, jesteśmy dla siebie przykładem. Warto czerpać inspirację z innych blogów, ale też samemu dzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami.
Tomek Tomczyk namieszał w blogowym kotle podczas konferencji. Jego wystąpienie pod hasłem – Blogowanie to droga donikąd wzbudził wielkie poruszenie. Pojawiło się wiele pytań, że jak to, dlaczego… O co w ogóle chodzi! Prawda jest jednak taka, że jeśli nie tworzymy bloga z pasją i nie mamy na niego pomysłu, piszemy tylko żeby cokolwiek napisać, to nasza blogowa przygoda nie będzie długotrwała. Warto angażować się głębiej, iść wyżej, działać i rozwijać się!

z Kasią z bloga Innooka.pl – nasze wygrane w konkursie z Lidlem 🙂

Grill z Lidl Polska

Leżing i plażing w Parku Starego Browaru

Mogłabym jeszcze wiele opowiadać o tym kto co mówił i co wyniosłam z konferencji. Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w wydarzeniu, ponieważ wiele wyniosłam z prelekcji. Pomysły i przemyślenia, które pojawiły się podczas tych dwóch dni mam zamiar wcielić w życie, a przewodnim pytaniem i motywatorem jest: Jak widzisz siebie i bloga za 5 lat? 

Warto zadać sobie to pytanie i dążyć do realizacji postawionych celów. Życzę wam spełnienia planów blogowych i  zachęcam do  zgłoszenia się na Blog Conference w przyszłym roku, bo naprawdę warto!


Zdjęcia pochodzą z www.tiamofoto.pl i z bloga www.innooka.pl
(Visited 27 times, 1 visits today)Facebook