7 naturalnych sposobów na odświeżenie oddechu

7 naturalnych sposobów na odświeżenie oddechu
Na pewno nie raz rozglądaliście się nerwowo za gumą do życia. Czasem tak bywa, że w najmniej odpowiednim momencie łapie nas myśl o nieświeżym oddechu. Co wtedy począć jeśli nie mamy przy sobie szczoteczki ani pasty? Jest na to kilka sposób i co najważniejsze w 100% naturalnych.
Źródło
Przyczyn nieświeżego oddechu jest wiele. Może to być niestaranne mycie zębów i zalegające resztki jedzenia, które są pożywką dla bakterii. Przyczyną mogą być także problemy żołądkowe lub laryngologiczne. Aby uniknąć zakłopotania warto dbać o higienę jamy ustnej. W bardziej złożonych przypadkach należy zasięgnąć porady lekarskiej. Poniżej znajdziecie 7 porad na naturalne odświeżenie oddechu.

1. Żucie goździków to nie tylko ludowy sposób na ból zęba (skuteczny! sprawdziłam), ale też bardzo dobry naturalny sposób na odświeżenie oddechu. Wystarczą 2 całe goździki żute przez 10 minut by pozbyć się uczucia „gąbki” w ustach. 
2. Drobno posiekana natka pietruszki lub rzeżucha wrzucone do szklanki z wodą także dadzą radę. Przygotowanym płynem płuczemy usta. Możemy też zjeść zieleninkę wolno przeżuwając. Ten sposób także odświeży oddech.
3. Płukanie ust sokiem jabłkowym doskonale poradzi sobie z nieprzyjemnym zapachem z ust. 
4. Jeśli nie mamy w zanadrzu wyżej wymienionych składników możemy wypłukać usta wodą z solą. 1/2 łyżeczki soli rozpuszczamy w szklance letniej wody i płuczemy kilkakrotnie usta.
5. Zamiast gumy do życia możemy wykorzystać listki świeżej mięty. Zawarty w nich olejek eteryczny nie tylko odświeży oddech, ale także zadba o nasze dziąsła i wybieli zęby.
6. Dobrym sposobem na „kapcia” w ustach jest też powolne rozgryzanie i żucie ziarenka kawy. 
7. Bardzo skuteczne są też nasiona kopru włoskiego do kupienia w sklepach zielarskich i aptekach. Wystarczy przeżuć kilka ziarenek, aby pożegnać nieświeży oddech.
Warto więc zamiast życia gumy, która w nadmiarze może powodować problemy żołądkowe, sięgnąć po naturalne metody walki z nieświeżym oddechem. To naprawdę nic trudnego mieć przy sobie kilka goździków czy ziarenek kawy. Takie drobne rzeczy a mogą okazać się bardzo pomocne w kluczowych sytuacjach.
A wy jak radzicie sobie w tym temacie?
(Visited 20 times, 1 visits today)Facebook