DIY – Ekspresowa maska na włosy – 10 minut!

DIY – Ekspresowa maska na włosy – 10 minut!
Niedziela to czas relaksu i łapania oddechu przed kolejnym tygodniem. To także czas kiedy weekend dobiega końca a w mojej głowie wciąż mnóstwo pomysłów, planów i zadań. Żeby niczego nie zaniedbać i o niczym nie zapomnieć staram się szukać dobrych ale szybkich rozwiązań. 
Jednym z nich jest ekspresowa maska na włosy, którą wykonuję sama na bazie kupnej maski do włosów, oleju rycynowego i nafty kosmetycznej, w tym przypadku z firmy Kosmed. Takie zestawienie to 3 w 1 dla moich włosów, bo olej rycynowy wzmacnia włosy i odżywia je, nafta kosmetyczna nabłyszcza pasma i powoduje że włosy lepiej się układają, a maska tu akurat Kallos Carota kupiona w sklepie to po pierwsze baza do maski domowej, bo bez niej olej rycynowy ciężko rozprowadza się na włosach, a po drugie ma za zadanie ułatwić rozczesanie włosów.
Zabieg szybki a efekt naprawdę dobry.
Maskę ekspresową rozrabiam w szklanej miseczce. Wkładam garść maski – bazy czyli Kallosa, do tego wlewam 2-3 łyżki nafty oraz kilka kropel oleju rycynowego. Całość mieszam plastikową szpatułką. Domową maskę rozprowadzam na całe pasma, ale nie wcieram w skalp, bo nafta może podrażnić skórę głowy. Całość owijam czepkiem foliowym, nakładam ręcznik i voila! Po 10 minutach zmywam i myję włosy szamponem. 
Efekt? Włosy lepiej się układają, błyszczą i są miękkie! 
Maska ekspresowa zdaje egzamin.
A wy stosujecie coś na szybko na włosy?
(Visited 9 times, 1 visits today)Facebook