Żel do mycia twarzy oczyszczająco-łagodzący z ekstraktem z czerwonej koniczyny – Pollena Eva Natura Zioła Polskie

Żel do mycia twarzy oczyszczająco-łagodzący z ekstraktem z czerwonej koniczyny – Pollena Eva Natura Zioła Polskie
Kosmetyki z Polleny Evy lubię i używam od dawna. Przede wszystkim dlatego że są niedrogie, dobrze dostępne i co najważniejsze nasze – polskie! Dziś kilka słów o żelu do mycia twarzy z serii Zioła Polskie – z ekstraktem z czerownej koniczyny. 
Żel jest w poręcznej plastikowej tubie wykonanej z miękkiego tworzywa. Dzięki temu łatwo wydobyć żel z opakowania i zużyć do samego końca. Kosmetyk stoi na głowie, a zatrzask na „klik” pomaga w aplikacji żelu na dłoń. 
Sama konsystencja kosmetyku jest dość rzadka. Nie jest to kremowy żel, który ciężko wydobyć z pojemnika, ale też nie lejąca woda, która przecieka przez palce. Mi ta forma gesto-rzadkiego kosmetyku bardzo odpowiada. 
Żel dobrze się rozprowadza, delikatnie pieni i co najważniejsze porządnie oczyszcza twarz. Na KWC przeczytałam kilka negatywnych opinii i zarzutów, że żel po dostaniu się do oka powoduje pieczenie. Pytam się: po co ktoś wprowadza żel do oka? Przecież wiadomym jest nie od dziś, że kosmetyki tego typu przeznaczone są do mycia twarzy a nie oczu. Poza tym nawet jeśli zdarzy nam się przejechać ręką w okolice oka to myjmy twarz z zamkniętymi a nie otwartymi oczami. (taka mała dygresja)

Opis na opakowniu i skład:
Dostępność: drogerie osiedlowe, e-sklep Polleny Evy – KLIK
Cena/ Pojemność: ok 5 zł/150 ml (ja żel kupiłam na wyprzedaży w e-sklepie producenta za 1 zł)
Link do KWCKLIK
Żelu używam do wieczornego mycia twarzy, nie czułabym się umyta gdybym przecierała twarz jedynie wacikiem nasączonym płynem micelarnym, dlatego też żel Polleny Evy jest takim dopełnieniem do codziennej toalety. Podaczas wyjazdów zastępuje mi żel pod prysznic i tu również spisuje się na medal. 
Mojej skóry nie wysusza, bo ja i tak zawsze po umyciu tonizuję twarz hydrolatem i nakładam krem. Nie odczuwam nieprzyjemnego ściągnęcia czy pieczenia po zastosowaniu. Jestem więc zadowolona, bo za niską cenę nabyłam kosmetyk godny polcenia.
Z pewnością jeszcze nie raz zagości na mojej półce, bo jest tani i dobry.
Znacie ten produkt? Co z Polleny Evy lubicie najbardziej?
(Visited 41 times, 1 visits today)Facebook